Serwis Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Polanowie zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies), czyli małych plików umieszczanych na urządzeniu
końcowym użytkownika, podczas przeglądania stron www. Przeglądając serwis wyrażasz zgodę na ich używanie. Więcej na stronie Polityka Cookies.
Zamknij komunikat
Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Polanowie
wtorek, 07 lipca 2020 r. 189 dzień roku
ODWIEDZINY
522208
LOSOWA GALERIA
Ferie zimowe 2015 w bibliotekach
Dla Niepełnosprawnych
1. Budynek biblioteki dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych: podjazd dla wózków do budynku, winda, szerokie drzwi, przystosowane sanitariaty, przestrzeń między regałami dostosowana do wózków inwalidzkich.

 


2. "Książka na telefon”: dla czytelników, którzy ze względu na stan zdrowia nie mogą dotrzeć do biblioteki, raz w miesiącu na terenie Polanowa dostarczamy książki do domu na telefon.

3. "Książka mówiona” (dźwiękowa): dla osób niewidomych, słabowidzących i dyslektyków sprowadzamy książki na kasetach z biblioteki powiatowej.

4. Audiobooki: w swoich zbiorach posiadamy książki mówione (dźwiękowe) w formacie MP3, czytane przez lektora. Są one na bieżąco uzupełniane według potrzeb czytelnika naszego środowiska.  


5. Stanowisko komputerowe dla osoby niepełnosprawnej : biblioteka w Żydowie – filia, posiada 1 stanowisko komputerowe wyposażone jest w urządzenia przeznaczone dla osób niepełnosprawnych: urządzenie wskazujące sterowanie za pomocą ruchów głowy, w klawiaturę komputerową z nakładką zapobiegającą wciśnięciu kilku klawiszy jednocześnie, w klawiaturę bezprzewodową z budowanym manipulatorem kulowym, klawiaturę dotykową, podpórkę pod ramię i powiększony Track Bali oraz oprogramowanie pozwalające projektować klawisze na ekranie komputera. 

 

  Urządzenia do Państwa dyspozycji to:
1. Klawiatura komputerowa z nakładką zapobiegającą wciśnięcie kilku klawiszy jednocześnie
2. klawiatura bezprzewodowa z wbudowanym manipulatorem kulowym
3. urządzenie wskazujące sterowane za pomocą ruchów głowy
4. powiększony Track Bali
5. podpórka pod ramię


6.Edukacja cyfrowa
: prowadzimy szkolenia dla osób niekorzystających dotąd z Internetu (wykluczonych cyfrowo).

Cofnij Drukuj Włącz/wyłącz stopkę dokumentu
SZUKAJ W SERWISIE
Szukaj
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską
Z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego
Województwa zachodniopomorskiego na lata 2007 – 2013
© 2012 - 2020 Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Polanów - CMS by Krzysztof Szypulski